• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
Zákány Mihály


TANULMÁNYOK:

2 év népművészeti iskola
Életpálya: 
amatőr színjátszó (10 évig) a szatmári Művelődési Házban 
1993-tól a Szatmárnémeti Északi Színház színművésze

FŐBB SZEREPEI:

Nt. Kimball (Bertolt Brecht-Kurt Weill: Koldusopera, rendező: Babarczy László)
Második polgár (Henrik Ibsen: A nép ellensége, rendező: Lendvai Zoltán)
Michon államtitkár (Eisemann Mihály - Somogyi Gyula - Zágon István: Fekete Péter, rendező: Bessenyei István)
Lajos bácsi, Kopjás nagybátyja (Móricz Zsigmond: Rokonok, rendező: Babarczy László)
Kikiáltó, Főevő (Mikó Csaba: Boldogságia, rendező: Csiki Zsolt)
Kobak, iskolaszolga, Borszéky, Korpássy (Paul Schönthan - Franz Schönthan - Kellér Dezső - Horváth Jenő - Szenes Iván: A szabin nők elrablása, rendező: Kányádi Szilárd)
Katona, Egy másik paraszt (Bertolt Brecht: Kurázsi mama és gyermekei, rendező: Vargyas Márta)
Orrondi, üstfoldozó, mesterember (William Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Keresztes Attila)
Csepü Palkó (Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, rendező: Galló Ernő)
Ühüm, polgármester (Darvasi László: Trapiti, rendező: Szilágyi Regina)
Sofőr (Dés László - Nemes István - Böhm György - Horváth Péter - Korcsmáros György: Valahol Európában, rendező: Balogh Attila)
Sirma Ferenc , hentesmester, a ház tulajdonosa (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Radu Afrim)
Nagy Kámpics (Dobay András - Muszty Bea: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila)
Bíró, Aaron (Bob Fosse - Fred Ebb - John Harold Kander: Chicago, rendező: Keresztes Attila)
Vincenzo, halkereskedő (Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté, rendező: Keresztes Attila) Ferdinánd főherceg (Kálmán Imre - Leo Stein - Béla Jenbach: Csárdáskirálynő, rendező: Keresztes Attila)
Kónya, kántortanító (Tóth Ede: A falu rossza, rendező: Csurulya Csongor)
Ferapont, altiszt az elöljáróságon (Anton Pavlovics Csehov: Három nővér, rendező: Keresztes Attila)
Árus (Dosztojevszkíj: Két férfi az ágy alatt, rendező: Csurulya Csongor)
Márton papa (Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot, rendező: Márk-Nagy Ágota)
Sofőr (Szabó Magda - Bereményi Géza: Az ajtó, rendező: Bereményi Géza)
Schwarcz, orvos (Csáth Géza: A Janika, rendező: Bérczes László)
Rozi apja (Rideg Sándor - Tímár Péter: Indul a bakterház, rendező: Árkosi Árpád)
Szereplő (Haccáré-Hacaccáré - Szilveszteri kabaré, rendező: Tóth-Páll Miklós)
Elégtelen néző, Boszorkányégető, Botos, Korcsmáros, Első tanú, Édes (Gaál József-Darvas Ferenc-Várady Szabolcs-Bognár Róbert: A peleskei nótárius, rendező: Schlanger András)
Marokkó hercege, Aragónia hercege (William Shakespeare: A velencei kalmár, rendező: Parászka Miklós)
Bíró (Déry Tibor - Pós Sándor - Presser Gábor - Adamis Anna: Képzelt riport egy amerikai pop fesztiválról, rendező: Horányi László)
Rigó Jancsi (Márai Sándor: Szegények iskolája, rendező: Árkosi Árpád)
Szobapincér, Sofőr (Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Lendvai Zoltán)
Erős János, Tódor (Szákás Tóth Péter: Mihasznák, rendező: Szákás Tóth Péter)
Társulati tag (Szigligeti Ede: Liliomfi, rendező: Árkosi Árpád)
Szereplő (William Shakespeare: Falstaff, rendező: Béres László)
Lokáltulajdonos (Szüle Mihály - Harmath Imre - Walter László: Egy bolond százat csinál, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Moliere: Tartuff, rendező: Kövesdy István)
Közjegyző (Móricz Zsigmond: Búzakalász, rendező: Parászka Miklós)
Boy (Karácsony Benő-Kisfalussy Bálint: A rút kiskacsa, rendező: Andrei Mihalache)
Vendég (Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Árkosi Árpád)
Meglökő (Presser Gábor - Sztevanovity Dusán - Horváth Péter: A padlás, rendező: Horányi László)
Gring (Molnár Ferenc: Egy, kettő, három, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Se veled, se nélküled-Szilveszteri kabaré, rendező: Tóth-Páll Miklós )
Sámson (William Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Indul az ezred-Szilveszteri kabaré, rendező: Márk-Nagy Ágota)
Szereplő (Volt is, lesz is kabaré-Szilveszteri kabaré, rendező: Buzogány Béla)
Polizei direktor (Jókai Mór: A kőszívű ember fiai, rendező: Parászka Miklós) - 1998/1999
Szereplő (Jó a rosszat elfeledni-Szilveszteri kabaré, rendező: Czintos József, Márk-Nagy Ágota)
Hasók (Kacsóh Pongrác: János Vitéz, rendező: Pinczés István)
Szereplő (Bertolt Brecht-Paul Dessay: A kaukázusi krétakör, rendező: Tóth-Páll Miklós)
Szobafőnök (Sartre: Zárt tárgyalás, rendező: Nagy Ágota)
A puszta vándora (Shakespeare: Lear király, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Molnár Ferenc: Üvegcipő, rendező: Szigethy Gábor)
Oroszlán (Baum-Frank-Schwaida-Tamássy: Óz, a nagy varázsló, rendező: Nagy Ágota)
IV. Hitelező (Huszka Jenő-Darvas Szilárd-Martos Ferenc: Lili bárónő, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Friedrich Schiller: Ármány és szerelem, rendező: Kövesdy István)
Jóhér (Pierre Corneille: Illúziók játéka, rendező: Szabó Ágnes)
II. Bíró (Halász-Békeffi-Eisemann: Egy csók és más semmi, rendező: Parászka Miklós)
Szereplő (Mesék a hazugságról, rendező: Tasnádi Csaba)
Hollaky (Móricz Zsigmond: Rokonok, rendező: Parászka Miklós)
II. Rendőr (Bulgakov: Kutyaszív, rendező: Kövesdy István)
Csipcsala (Zerkovitz Béla-Szilágyi László: Csókos asszony, rendező: Bessenyei István, Parászka Miklós)
Szereplő (Örkény István: Tóték, rendező: Árkosi Árpád)

FILMSZEREP: 

Világszám, rendező Koltai Róbert (2004)

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát