• Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
Bándi Johanna

Születési adatok: Zilah, 1984. április 24.

Tanulmányok:
1999-2003 Ady Endre Elméleti Líceum, Zilah, természettudományok szak
2003-2007: Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar, színész szak, évfolyamvezető tanár: Szilágyi Palkó Csaba 

Végzettség: színész (2003)

Életpálya: 2007-2008: a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház színésze
2008 óta a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának színésze

Fontosabb szerepei:

Főiskolai szerepei:
Mása (A. P. Csehov: Három nővér, irányítótanár: Dimény Áron)
Erény (Jean Genet: Négerek, irányítótanár: Szilágyi Palkó Csaba)
Juli, Mari (Molnár Ferenc: Liliom, irányítótanár: Szilágyi Palkó Csaba)
Sally (John Arden: Élnek, mint a disznók, irányítótanár: Szilágyi Palkó Csaba)
Sally Bowles (Porter – Ebb – Kander: Cabaret, irányítótanár: Salat Lehel)
Puck (William Shakespeare: Szentivánéji álom, irányítótanár: Salat Lehel)
Színésznő (Arthur Schnitzler: Körtánc, rendező: Zakariás Zalán)

Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
Juliska (Jancsi és Juliska, rendező: Dézsi Szilárd)
Sógorasszony (Lorca: Yerma, rendező: Béres László)
Heléna (Thurócz Katalin: Szandrosz, rendező: Sorin Militaru)
Elektra, Chrysothemis, Kar (Bornemisza Péter: Magyar Elektra, rendező: Katona Imre)
Bohóc (Három tánc Beckettre, rendező: Vava Ștefănescu)

Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat:
Etelka
(Schöntan – Schöntan – Kellér – Horváth – Szenes: A szabin nők elrablása, rendező: Kányádi Szilárd)
Lány, asszony (Bertolt Brecht – Paul Dessau: Kurázsi mama és gyermekei, rendező: Vargyas Márta)
Sminkes, Kurva, Hittérítő (Tasnádi István: Világjobbítók, rendező: Tasnádi Csaba)
Hermia, Égeus lánya (William Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Keresztes Attila)
Trapiti (Darvasi László: Trapiti, rendező: Szilágyi Regina)
Szereplő (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Radu Afrim)
Udvaribolond (Dobay András – Muszty Bea: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila)
Komédiás (Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya, vagyis a dámák diadalma a fársángon, rendező: István István)
Hanna (Szilágyi – Thuróczy – Nemes Nagy: Bors néni, rendező: Szilágyi Regina)
Farkas, Ember, Majom 4., Asszony (Dés – Békés – Geszti: A dzsungel könyve, rendező: Szilágyi Regina)
Roxie Hart, Dögölj meg Kitty (Kander – Ebb – Fosse: Chicago, rendező: Keresztes Attila)
Lány (Mikó Csaba: Testínség, rendező: Szilágyi Regina)
Unokalány, Kárókatona, Varjú (Szilágyi Andor: Leánder és lenszirom, rendező: Keresztes Attila)
Rosen (Kiss Csaba: Hazatérés Dániába, rendező: Albu István)
Susa (Pozsgai Zsolt – Grimm testvérek: Holle anyó, rendező: Szilágyi Regina)
Böbe (Tasnádi István: Malacbefőtt, rendező: Tasnádi Csaba)
Boriska (Tóth Ede: A falu rossza, rendező: Csurulya Csongor)
Szereplő (Kálmán Imre: Csárdáskirálynő, rendező: Keresztes Attila)
Catherine, fiatal lány (Robert Thomas: 8 nő, rendező: Kincses Elemér)
Judit (Munkácsi Miklós: Mindhalálig Beatles, rendező: Csurulya Csongor)
Olga (Valentin Katajev – Aldobolyi Nagy György: Bolond Vasárnap, rendező: Aldobolyi Nagy György)



 

Előadásai
vissza a társulat tagjaihoz
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát
  • Plakát